Sprzedaż domu w Szczecinie może się okazać doskonałym sposobem na zarobienie niemałych pieniędzy, jeśli tylko w umiejętny sposób właściciel podniesie wartość lokalu. Zastosowanie niektórych trików pomoże Ci nie tylko zarobić dodatkowo pieniądze, ale również przeprowadzić całą transakcję o wiele szybciej. Właściciele posiadłości zlokalizowanych w tym właśnie mieście mają w tej sytuacji dużo szczęścia, bowiem stolica województwa zachodniopomorskiego od wielu lat nieustannie się rozwija, stwarzając nowe możliwości dla młodych ludzi. W jaki sposób można więc z korzyścią sprzedać tu nieruchomość i w których dzielnicach znajdują się obiekty najbardziej pożądane przez przyszłych nabywców?

Spis treści:
Co zawrzeć w ogłoszeniu?
Stan, wyposażenie i rozkład
Lokalizacja
Dojazd i komunikacja
Kiedy dodać ogłoszenie
Profesjonalna prezentacja
Osiedla Gumieńce, Pogodno i Warszewo
Zamieść swoje ogłoszenie na portalu WGN!

„Pilnie sprzedam dom w Szczecinie!”. Co zawrzeć w ogłoszeniu, aby transakcja przyniosła Ci oczekiwaną korzyść?

Pilna sprzedaż domu w Szczecinie to okazja, aby wiele zyskać. Musisz jednak w tym celu zadbać o kilka ważnych kwestii. Ostateczna wartość nieruchomości w rzeczywistości zależy bowiem od kilku niezwykle ważnych czynników. Jakie to czynniki i czy możesz mieć na nie realny wpływ?Sprawdźmy!

Stan, wyposażenie i rozkład pomieszczeń

Oczywiście najważniejszy jest stan faktyczny budynku, wyposażenie obiektu (ze szczególnym uwzględnieniem wieku i kondycji mebli) oraz powierzchnia działki. Przyszli właściciele szczególną uwagę zwracają także na układ poszczególnych pomieszczeń w nawiązaniu do pór dnia. O wiele łatwiej sprzedać jest bowiem dom ze słoneczną kuchnią niż nieruchomość z sypialnią, której okna wychodzą na południowy-wschód.

Lokalizacja

Jedna z ważniejszych kwestii jest również sama lokalizacja obiektu. Ceny nieruchomości znajdujących się w prestiżowych dzielnicach szybko bowiem rosną, podczas gdy właściciele nieruchomości położonych w oddalonych od centrum miasta osiedlach muszą liczyć się z mniejszymi zyskami z przeprowadzonej transakcji.

Klucze do domu
fot. pixabay.com

Infrastruktura okolicy

Największą popularnością cieszą się rejony, które charakteryzują się doskonałą infrastrukturą usługowo-handlową, szeroką ofertą lokali gastronomicznych oraz dostępem do najważniejszych instytucji i placówek medycznych. Ponadto rodziny z dziećmi zwracają uwagę na bliskość przedszkoli oraz szkół, czystość otoczenia oraz położenie atrakcyjnych placów zabaw i skwerów dla najmłodszych. Przed dodaniem oferty warto więc dokonać krótkiego rozeznania okolicy pod tym kątem. Umieszczenie w ofercie informacji o powstawaniu nowych sklepów, instytucji albo obiektów rozrywkowych da kupującym do zrozumienia, że dzielnica nieustanie się rozwija, dzięki czemu stanowi doskonałe miejsce do stałego osiedlenia.

Dojazd, komunikacja miejska oraz dostępność parkingów

W ofercie nie można również zapomnieć o umieszczeniu informacji o dostępnych w pobliżu parkingach czy przystankach komunikacji miejskiej. Dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna często jest jednym z kluczowym elementów decydujących o tym, czy potencjalni kupcy zdecydują się zamieszkać akurat w tej dzielnicy. Podanie wszystkich szczegółowych informacji okaże się również doskonałym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych ofertą, które nie znają tej części miasta lub przeprowadzają się do Szczecina z innej miejscowości czy wręcz województwa.

Kiedy dodać ogłoszenie?

Na skuteczność całego procesu ma również wpływ termin, w którym właściciel zdecyduje się dodać ogłoszenie. Jeśli sfinalizowanie nieruchomości nie jest więc wyjątkowo pilną sprawą, warto zwrócić uwagę na to, że największe zainteresowanie kupnem nieruchomości potencjalni klienci przejawiają przełomie września i października oraz wczesną wiosną. Złym pomysłem może natomiast okazać się dodanie ogłoszenia na przykład tuż przed początkiem wakacji czy w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, kiedy zainteresowanie rynkiem nieruchomości spada, a kupcy nie śledzą na bieżąco wszystkich najświeższych ofert.

Profesjonalna prezentacja

Potencjalni nabywcy, których zainteresuje ogłoszenie, po wcześniejszym kontakcie z pewnością będą chcieli obejrzeć daną nieruchomość. To niezwykle ważny etap całego procesu, decydujący nie tylko o tym, czy uda się sfinalizować transakcję, ale również wpływający na ostateczną kwotę, jaką nabywca będzie chciał zapłacić.

Należy jednak przygotować się na to, że aby sprzedać dom z zyskiem, koniecznie trzeba w niego wcześniej zainwestować. Przed wystawieniem oferty warto więc odpowiednio wcześniej odświeżyć podniszczone ściany, naprawić wszystkie usterki, dokręcić poluzowane klamki czy zreperować niedziałające od dawna zawiasy w szafkach. Koniecznie trzeba także dokładnie wysprzątać całe mieszkanie, zadbać o trawnik, ogródek oraz pozbyć się zbędnych przedmiotów z garażu. Takie działania znacząco podniosą standard domu, a przez to wpłyną pozytywnie na jego ostateczną cenę.

Przygotowując się do wizyty przypuszczalnych nabywców koniecznie trzeba też pozbyć się wszystkich śladów świadczących o obecności poprzednich mieszkańców. Kupujący przeważnie najwięcej uwagi poświęcaj kuchni oraz łazience, dlatego to właśnie te pomieszczenia muszą zostać najdokładniej wysprzątane. Należy przynajmniej tymczasowo pozbyć się wszelkich kosmetyków, szczoteczek do zębów, prywatnych zdjęć w ramkach czy ulubionych kubków do kawy.

Warto też zadbać o to, aby wszystkie znajdujące się w mieszkaniu sprzęty elektroniczne czy oświetleniowe działały bez żadnych zarzutów. Jeśli występują jakiekolwiek usterki, konieczne jest przeprowadzenie ich naprawy lub po prostu pozbycie się niesprawnych sprzętów.

Aby prezentacja była się jak najbardziej udana, warto zadbać o to, by miała ona charakter niezobowiązującej pogawędki przy kawie lub herbacie. Podczas rozmowy dobrze jest przestawić wszystkie najważniejsze zalety domu, opowiedzieć o jego funkcjonalności, a także spokojnie zarekomendować najbliższą okolicę. Dom najkorzystniej jest pokazywać w dzień, kiedy wszystkie pomieszczenia są odpowiednio oświetlone i dają większe poczucie przestronności.

Stosując się do wszystkich wspomnianych zasad można więc liczyć się z tym, że zyski za sprzedaż domu okażą się nieco większe niż pierwotnie przypuszczaliśmy. Jednocześnie należy pamiętać o tym, aby nie zawyżać za mocno ostatecznej ceny i dopasować ją do obecnie obowiązujących na rynku stawek.

Most nad rzeką w Szczecinie
fot. pixabay.com

Sprzedam dom w Szczecinie w dzielnicy Warszewo, Gumieńce, Pogodno... co oferują te osiedla sprzedającym i kupującym nieruchomości?

Sprzedaż domu w Szczecinie w dzielnicach takich jak Warszewo, Gumieńce czy Pogodno to okazja nie tylko na szybkie zbycie nieruchomości, lecz również na uzyskanie na transakcji wymiernych korzyści. Wspomnieliśmy już bowiem o tym, że jednym z podstawowych czynników wpływających na to, czy uda się zbyć nieruchomość z korzyścią jest jej odpowiednia lokalizacja. Im bardziej prestiżowa dzielnica, tym cena za lokal będzie wyższa. Zdecydowanie najdroższe są nieruchomości położone w ścisłym centrum miasta i pobliskich dzielnicach. Obiekty położone na obrzeżach stolicy województwa zachodniopomorskiego należą do tańszych, ale wciąż można tu sprzedać nieruchomość z dużą korzyścią. Wiele oddalonych od centrum dzielnic w ostatnich latach przeżywa bowiem rozkwit dzięki licznym inwestycjom, rozbudowie infrastruktury oraz dzięki dbałości miasta o to, aby każda z dzielnic była dobrze skomunikowana z sercem miasta. Zamieszczając ogłoszenie dotyczące nieruchomości znajdującej się w jednej z nich warto więc podkreślić te zalety, które mogą zachęcić potencjalnych nabywców. Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne dzielnice i kto szuka ofert sprzedaży właśnie tutaj!

Gumieńce

Gumieńce to dzielnica zlokalizowana w zachodniej części miasta. Osiedle charakteryzuje się przede wszystkim doskonale rozwiniętym węzłem komunikacyjnym. Mieszkańcy mają do dyspozycji nie tylko wiele linii autobusowych i tramwajowych, ale również kilka stacji kolejowych.

Ten rejon stolicy województwa zachodniopomorskiego okaże się doskonałym rozwiązaniem do stałego osiedlenia dla rodzin z dziećmi. Duża ilość placówek edukacyjnych, w tym przedszkoli, szkół podstawowych i liceów, pozwoli na dogodną naukę najmłodszych mieszkańców miasta na każdym etapie edukacji. Na terenie Gumieniec znajdują się także dwa wydziały Politechniki Szczecińskiej, przez co nieruchomości szukają tu studenci, absolwenci oraz pracownicy tej prestiżowej uczelni.

Z pewnością jednym z największych atutów osiedla jest doskonale rozwinięta infrastruktura sportowa. Mieszkańcy mają do dyspozycji park rekreacyjny z wieloma ścieżkami rowerowymi, dwa baseny oraz kilka siłowni i centrów fitness. Nie można również zapominać, że dzielnica posiada szeroką ofertę lokali gastronomicznych oraz wiele punktów handlowo-usługowych.

Kupnem domu w tej okolicy zainteresowane są przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz młodzi ludzie, którzy cenią sobie aktywny tryb życia oraz bliskość terenów rekreacyjnych. Warto więc dopasować ogłoszenie właśnie do oczekiwań tych grup.

Pogodno

W tym rejonie Szczecinie przeważa głównie zabudowa jednorodzinna. Wiele nieruchomości znajduje się bezpośrednio przy malowniczym Parku Kasprowicza, jednym z największych obszarów zielonych w całym mieście. Ponadto na terenie Pogodna znajduje się też przepiękny Ogród Botaniczny.

Doskonale rozwinięta jest tutaj oferta edukacyjna. Najmłodsi mieszkańcy miasta mogą więc uczęszczać do jednej z wielu dostępnych placówek szkolnych i przedszkolnych. Poza tym, na terenie osiedla działa kilkanaście przychodni oraz cztery szpitale. Znajduje się tu również wiele prywatnych gabinetów medycyny. Największym obiektem sportowym zlokalizowanym w Pogodnie jest Stadion im. Floriana Krygiera. Dodatkowo, mieszkańcy mają do dyspozycji polanę sportową, park linowy, a nawet stadninę koni.

Ten rejon Szczecina może się też poszczycić doskonale rozbudowaną ofertą usługowo-handlową. Znajduje się tutaj bowiem centrum handlowe Atrium Molo. Oczywiście na terenie osiedla dostępnych jest również wiele mniejszych sklepów sieciowych, umożliwiających szybkie zrobienie drobnych zakupów.

Ta część stolicy województwa zachodniopomorskiego stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim cenią sobie bliskość wszystkich najważniejszych punktów i instytucji. Mieszkając w Pogodnie nie trzeba więc udawać się do innych rejonów miasta, aby załatwić najpotrzebniejsze sprawy. Bliskość parku i zielonych terenów pozwoli dodatkowo aktywnie odpocząć po ciężkim dniu lub spędzić wolny czas na łonie natury. Masz nieruchomość na sprzedaż w tej części miasta? Podkreśl w ogłoszeniu, że dzielnica gwarantuje zarówno możliwość kontaktu z naturą, jak i załatwienia wszystkiego bez konieczności wsiadania w samochód czy komunikację miejską i dojeżdżania do centrum.

Warszewo

Warszewo jest dzielnicą położoną w północnej części Szczecina. Jest to jedno z najpopularniejszych osiedli w mieście. Bliskość jeziora Dębie oraz Odry sprawia, że ta część miasta stanowi spokojną odskocznię od codziennego miejskiego hałasu. Warto zauważyć, że Warszewo jest świetnie połączone z ścisłym centrum, bowiem dojazd stąd do śródmieścia zajmuje jedynie kilkanaście minut.

Mieszkańcy mają tutaj do dyspozycji sporej wielkości galerię handlową, wiele przychodni oraz centrum onkologiczne. Ponadto na terenie osiedla znajduje się wiele przedszkoli i szkół, sporo punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych.

Na kupno domu w tej okolicy decydują się przede wszystkim osoby starsze oraz stateczne pary i małżeństwa, które cenią sobie kontakt z przyrodą i piękne otoczenie. Warszewo przyciąga również młode małżeństwa i pary z małymi dziećmi, które szczególnie doceniają bliskość skwerów i terenów zielonych. Podkreśl więc w ogłoszeniu zalety, które mogą przekonać właśnie te grupy do skorzystania z Twojej oferty!

Umowa sprzedaży nieruchomości
fot. pixabay.com

Umieść swoje ogłoszenie na portalu WGN!

Odpowiednia promocja oraz prezentacja nieruchomości to najważniejsze punkty umożliwiające sprzedaż domu w Szczecinie z korzyścią. Przygotowanie atrakcyjnego ogłoszenia i udostępnienie go na wielu serwisach skutecznie pomoże Ci zwiększyć szansę na szybszą finalizację transakcji.

Jeśli szukasz miejsca, w którym Twoja oferta dotrze do jak możliwie największej ilości potencjalnych nabywców, koniecznie sprawdź portal biura nieruchomości WGN. Nasze ogłoszenia codziennie przeglądają tysiące użytkowników, dlatego możesz mieć pewność, że dodane ogłoszenie będzie cieszyć się niezwykłą popularnością. Ponadto, dodana prezentacja znajdzie się aż na kilkudziesięciu portalach jednocześnie, dlatego nie musisz już tracić czasu na szukanie innych stron i dodawanie kilkanaście czy kilkadziesiąt razy tej samej oferty. Pomożemy Ci również zadbać o to, by ogłoszenie prezentowało się jak najbardziej profesjonalnie i zajmiemy się organizacją prezentacji nieruchomości potencjalnym nabywcom, abyś nie musiał przeorganizowywać całego grafiku tylko po to, by spotykać się z osobami zainteresowanymi Twoją ofertą. Zależy Ci na tym, aby cały proces był dla Ciebie jak najmniej uciążliwy, a jednocześnie pozwolił na osiągnięcie maksymalnego zysku? Nie zwlekaj więc dłużej i już teraz umieść swoją ofertę na portalu WGN! Zapraszamy do współpracy.